Twitter limit

Megosztás az iWiW-en

A Twitter magyarul bejegyzésemhez érkezett egy érdekes hozzászólás és úgy gondoltam, hogy írok róla pár bekezdésnyit annak ellenére, hogy nem túl sok embert érint ez a dolog. Arról fog szólni ez a bejegyzés, hogy miért nem tudunk 2000-nél több embert követni a Twitteren, ill. hogy hogyan lehet ezt a limitet mégis 2000 fölé vinni.

A Twittert alapjában véve arra találták ki, hogy SMS hosszúságú szöveges üzeneteket oszthassunk meg olyan emberekkel, akik ismernek, vagy esetleg érdemesnek találnak arra, hogy minket kövessenek (akár ismeretlenül is), ill. tudjuk elolvasni azoknak az embereknek a tweetjeit, akiket követünk.

A fentiekből következik, hogy az teljesen normális jelenség, ha valaki követ mondjuk néhány száz embert és közben van több ezer, több tízezer, vagy akár több millió követője (lásd pl. sztárok, híres emberek). Fordítva viszont már nem ilyen logikus a dolog, hiszen képtelenség elolvasni több ezer ember folyamatos csiripelését nap mint nap…

A Twitteren van egy limit, ami a következő képpen működik: akkor lehet 2000 felett az általunk követettek száma, ha a minket követők és az általunk követettek közötti különbség kevesebb, mint 10%. Ez a gyakorlatban a következőt jelenti: van mondjuk 1900 követőnk. Ennek a 10%-a az 190 és ha a 190-et hozzáadjuk az 1900-hoz, akkor megkapjuk, hogy az általunk követettek száma legfeljebb 2090 lehet. Ha 2000 követőnk van, akkor az általunk követettek száma legfeljebb 2200 lehet és így tovább. A lényeg, hogy a kettő közötti különbség nem lehet több, mint 10% (természetesen bennünket bármennyien követhetnek akkor is, ha mi nem követünk senkit, tehát ebben nincs megkötés).

Sajnos sokan – az engem követők közül is – rosszul használják a Twittert, nem arra és úgy, amire és ahogy való. Ahogy egyre több ember kezd rá beszállingózni, egyre többen látják meg ebben is a kéretlen reklámküldési lehetőséget és próbálják meg kihasználni, vagy csak a nagy számok törvénye alapján próbálnak meg szerezni újabb követőket. Tehát ha belebotlasz ebbe a kétezres limitbe, akkor gondolkodj el azon, hogy nem arra és nem úgy használod a Twittert, amire és ahogy kitalálták. A Twitter Help Center ezt a dolgot egyébként agresszív követésnek hívja.

Nekem személy szerint egyáltalán nem szimpatikus, hogy időnként jönnek ilyen „követőket gyűjtögető követők”, akiket ha nem követek vissza, akkor pár nap, vagy hét múlva lelépnek, mert kell a hely másnak a fent említett limit miatt. Egyszerűen a Twitter nem erről szól…

Egy hozzászólás “Twitter limit” bejegyzésre

  1. Köszönöm a válaszodat, Csaba.

Mielőtt hozzászólnál...


Egy hozzászólás megírásakor kérlek, hogy vedd figyelembe a következőket:
  • ne írj trágár, vagy közízlést sértő szavakat
  • ne sértsd meg mások személyiségi jogait
  • ne buzdíts senkit a törvény megsértésére
  • legyél türelmes és előzékeny
Előre megköszönöm, hogy ha hozzászólsz, akkor a fentieket tiszteletben tartod.

Ha esetleg nem találnád a hozzászólásod a többi között, akkor gondolj arra, hogy az azért van, mert valószínű, hogy a fenti pontokat nem vetted figyelembe...

Itt lehet hozzászólni!