Flightradar24.com

Megosztás az iWiW-en

Nem is értem, hogy miért nem írtam korábban erről a weboldalról ami egy hobbiprojektként indult 2007-ben Svédországban és azt a célt szolgálja, hogy élőben láthassuk a fejünk felett zajló repülőgép-forgalomnak egy részét.

Nem kell megijedni a repülőgépek mennyiségétől, ennél sokkal több gép van éppen úton a fejünk felett, azonban technikai okokból kifolyólag nem láthatjuk az összeset (a Flightradar24.com szerint Európa repülőgép forgalmának kb. a 90%-át fedi le a részben a Google Maps API-jára épült oldal).

Ha egy-egy gépre kattintunk, akkor láthatunk róla egy adatlapot, ahol több részletet is elolvashatunk a járattal kapcsolatban (légitársaság neve, gép típusa, járat száma, aktuális pozíciója, magassága, sebessége, indulás és érkezés helye stb – amennyiben az adott információ ismert).

Igazából a fenti dologban semmi extra nincs, az ezen az oldalon megjelenített repülőgépek adatai publikusak és bárki számára hozzáférhetők, az oldal csak megjeleníti (valamint 15 napig tárolja) ezeket az adatokat, ill. a lelkes szerkesztőknek ellátják a járatokat némi plusz információval is. Ettől függetlenül egy rettentő hasznos oldalnak és egy nagyon jó ötletnek tartom. További érdekesség, hogy ha esetleg túl sok elkölteni való pénzünk van, akkor mi is vásárolhatunk olyan radart, mely ezeket az információkat megosztja a fenti weboldallal. 🙂

Már korábban is ismertem a Flightradar24.com-ot, de csak most került ismét előtérbe, amikor a Malév csődje után egy darabig figyelemmel is kísértem, ahogy a bérbe vett gépeket visszaszállítják Shannonba, Írországba (erről írtam a Twitteren is, szomorú esemény volt számomra és sajnos jelen pillanatban úgy tűnik, hogy Malév gépeket egy darabig még biztosan nem láthantunk a térképen).

Sok mindent lehetne még írni az oldalról, de sokkal egyszerűbb ehelyett inkább megnézni és nem csak a térképet, meg a képpontról-képpontra araszoló gépeket bámulni, hanem megnézni az about oldalt is, mert sok hasznos információval szolgál a felhasznált techológiáról, ill. a jelenleg figyelt gépek típusáról is.

Valamelyik következő bejegyzésben pedig szeretnék bemutatni még néhány oldalt, melyeknek a segítségével nem repülőgépeket, hanem az azoknál jóval magasabban és gyorsabban száguldó űreszközöket (pl. Nemzetközi Űrállomás) követhetjük nyomon). 🙂

Mielőtt hozzászólnál...


Egy hozzászólás megírásakor kérlek, hogy vedd figyelembe a következőket:
  • ne írj trágár, vagy közízlést sértő szavakat
  • ne sértsd meg mások személyiségi jogait
  • ne buzdíts senkit a törvény megsértésére
  • legyél türelmes és előzékeny
Előre megköszönöm, hogy ha hozzászólsz, akkor a fentieket tiszteletben tartod.

Ha esetleg nem találnád a hozzászólásod a többi között, akkor gondolj arra, hogy az azért van, mert valószínű, hogy a fenti pontokat nem vetted figyelembe...

Itt lehet hozzászólni!